Ligue 1: Τριάρα η Λιλ στη Μονπελιέ

Ligue 1: Μια αποβολή βοήθησε τη Λιλ να κάνει ανατροπή και να φύγει με το «διπλό» απ’ την έδρα της Μονπελιέ επικρατώντας 3-1.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Λιλ κατάφερε να φύγει απ’ την έδρα της Μονπελιέ με σημαντική νίκη. Η ομάδα του βορρά επιβλήθηκε 3-1, κάνοντας ανατροπή. Όλα αυτά για την 6η αγωνιστική του Γαλλικού Πρωταθλήματος. Με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στη βαθμολογία, καθώς οι φιλοξενούμενοι μετά το συγκεκριμένο αποτέλεσμα, προσπέρασαν την αντίπαλό τους.

Η Μονπελιέ ήταν αυτή που προηγήθηκε στο 20ο λεπτό με τον Ουαχί να σκοράρει. Όμως η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε πολύ, καθώς το ημίχρονο έκλεισε άσχημα γι’ αυτούς. Ο Ντέιβιντ στο 41’ έκανε το 1-1 και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Ζερμέν αποβλήθηκε αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες.

Με αριθμητικό πλεονέκτημα η Λιλ έκανε την ανατροπή, με γκολ του Γκόμες στο 57’, ενώ ο Ντέιβιντ στις καθυστερήσεις «έγραψε» το τελικό 1-3. Η ομάδα του γαλλικού βορρά ανέβηκε στους 10 βαθμούς, ενώ η Μονπελιέ έμεινε στους 9.

Λιγότερους διεθνείς αγώνες θέλει η Premier League
Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη