Bundesliga: Ματσάρα στην Βρέμη και νικήτρια η Άιντραχτ (video)
Twitter/Eintracht Frankfurt

Με άκρως εντυπωσιακό τρόπο ήρθε η πρώτη νίκη της Αϊντραχτ Φρανκφούρτης στην Bundesliga.

Μετά από 2 ισοπαλίες και μία ήττα η ομάδα του Όλιβερ Γκλάσνερ επικράτησε με 4-3 της Βέρντερ Βρέμης στο «Βέζερσταντιον», στο τελευταίο χρονικά ματς της 4ης αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος.

Στο «ροντέο» του πρώτου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν, βρέθηκαν στο 17΄ να χάνουν με 2-1, αλλά πριν κλείσει το 45λεπτο είχαν κάνει την ανατροπή! Μπήκαν με γκολ... από τ΄ αποδυτήρια στο δεύτερο μέρος και τελικά έφυγαν με το «διπλό» από το «σπίτι» της Βέρντερ, η οποία δεν κατάφερε αυτή την φορά να κάνει άλλο ένα «μυθικό» comeback, όπως πριν από μία εβδομάδα στην έδρα της Ντόρτμουντ, όπου μετέτρεψε το εις βάρος της 2-0 στο 77΄ σε 2-3 στις καθυστερήσεις!

Η σημερινή ήταν η πρώτη ήττα για το συγκρότημα του Όλε Βέρνερ.

Αντίστροφη μέτρηση για τους τελικούς με τη συνέντευξη Τύπου των "αιωνίων"
Giga τζακ ποτ 120 εκατ. ευρώ στο Eurojackpot - Την Τρίτη στις 21:15 η κλήρωση για το μέγιστο έπαθλο
Παναθηναϊκός AKTOR: Στη διάθεση των φίλων του "τριφυλλιού" τα εισιτήρια των τελικών
Παναθηναϊκός: Εν αναμονής της οριστικής απάντησης Σάρι - Το εναλλακτικό πλάνο