La Liga: Ξέσπασε στη Σοσιεδάδ η Μπαρτσελόνα με τεσσάρα!
twutter / @FCBarcelona

La Liga: Εντυπωσιακό πέρασμα της Μπαρτσελόνα απ’ την έδρα της Ρεάλ Σοσιεδάδ με 4-1 – Δύο γκολ ο Λεβαντόφσκι.

Τα «σπασμένα» της πρεμιέρας της Primera Division, ήρθε να «πληρώσει» η Ρεάλ Σοσιεδάδ. Η λευκή ισοπαλία με τη Ράγιο Βαγιεκάνο στο «Καμπ Νου», εκνεύρισε τους «μπλαουγκράνα» που φιλοδώρησαν με 4-1 τους Βάσκους, φτάνοντας στην πρώτη φετινή τους νίκη.

Για τη 2η αγωνιστική της La Liga, η ομάδα του Τσάβι με το «καλησπέρα» στο ματς έδειξε τις διαθέσεις της. Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι πέτυχε το πρώτο επίσημο γκολ του με τη Μπαρτσελόνα, μόλις στο 1ο λεπτό για το 0-1.

Η Σοσιεδάδ «απάντησε» γρήγορα και μόλις στο 6’ έφερε και πάλι το ματς στην ισορροπία, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Σκορ που διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπαρτσελόνα είχε τον έλεγχο του ματς και ήταν θέμα χρόνου να σκοράρει. Αυτό συνέβη τελικά στο 66’. Ο Ντεμπελέ έκανε το 1-2, που έδιωξε το άγχος των «μπλαουγκράνα». Γι’ αυτό και τρία λεπτά μετά, ο Λεβαντόφσκι και πάλι έκανε το 1-3. Ο Φάτι ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 1-4 στο 79’.

Έτσι η Μπαρτσελόνα πήρε την πρώτη της νίκη φτάνοντας τους 4 βαθμούς, ενώ η Σοσιεδάδ που είχε ρόλο κομπάρσου στο ματς, έμεινε στους 3.

Προπονητής κατηγορείται για σεξουλική κακοποίηση έξι ανηλίκων – Σοκάρουν οι ενέργειές του