La Liga: Το 2 στα 2 με δύο πέναλτι η Οσασούνα
twitter / @CAOsasuna

La Liga: Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα η Οσασούνα πήρε τη δεύτερη νίκη της επικρατώντας 2-0 της Κάντιθ – Και τα δύο γκολ με πέναλτι.

Μετά τη Σεβίλλη, ήρθε η ώρα να υποταχθεί και δεύτερη ομάδα της Ανδαλουσίας στην Παμπλόνα. Η Οσασούνα επικράτησε της Κάντιθ 2-0 στην έδρα της και έχει δύο νίκες σε ισάριθμα ματς στην Primera Division. Τη στιγμή που οι φιλοξενούμενοι ακόμη δεν έχουν πάρει βαθμό.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 37ο λεπτό. Κέρδισαν πέναλτι και ο Άβιλα ανέλαβε την εκτέλεση, κάνοντας το 1-0. Σκορ που οδήγησε τις δύο ομάδες στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Όσο το ρευστό αποτέλεσμα παρέμενε, η Κάντιθ είχε ελπίδες για να επιστρέψει. Όμως, η αποβολή του 76’ ήρθε να κάνει πιο απλά τα πράγματα για την Οσασούνα. Η ομάδα της Παμπλόνα έφτασε και σε δεύτερο γκολ στο 79’ και πάλι με πέναλτι. Αυτή τη φορά εκτελεστής ήταν ο Κίκε.

Έτσι οι γηπεδούχοι με ισάριθμες νίκες στην έδρα τους μετά και τη 2η αγωνιστική της Primera Division, έχουν πλέον 6 βαθμούς. Στο 0 παραμένει η Κάντιθ.

Αταμάν: “Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, μπορούμε να κερδίσουμε”
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Οι διαιτητές για το Game 4 στο ΣΕΦ