La Liga: Χαμένη ευκαιρία για Μπιλμπάο (Photos)

La Liga: Στο 0-0 έμεινε η Μπιλμπάο με την Βαλένθια και «πέταξε» την ευκαιρία να μειώσει στους δύο την απόσταση απ’ τις ευρωπαϊκές θέσεις.

Η ήττα της Σοσιεδάδ απ’ τη Λεβάντε, αποτελούσε ευκαιρία για την Αθλέτικ Μπιλμπάο. Οι Βάσκοι φιλοξένησαν για την 35η αγωνιστική της Primera Division, την Βαλένθια. Η οποία βαθμολογικά ήταν αδιάφορη. Παρ’ όλα αυτά το 0-0 «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Τα «λιοντάρια» ήταν πιο δραστήρια, καθώς «καίγονταν» για την επικράτηση. Όμως οι ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν δεν έγιναν γκολ. Σπαταλώντας το «δώρο» της Λεβάντε.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες. Ο Γκιλαμόν που είχε περάσει αλλαγή, αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων και αποβλήθηκε.

Μετά το 0-0, η Μπιλμπάο έχει 52 βαθμούς και είναι στο -4 απ’ την Σοσιεδάδ και το ευρωπαϊκό εισιτήριο, ενώ στους ίδιους βαθμούς είναι και η Βιγιαρεάλ με ματς λιγότερο. Η Βαλένθια έφτασε τους 44.

Αντσελότι:« Αύριο ο Κουρτουά, με Μπάγερν θα παίξει ο Λούνιν»
Europa Conference League: O Ελ Κααμπί MVP των πρώτων ημιτελικών
EURO 2024: Η UEFA άναψε το πράσινο φως για 26 παίκτες
Μεταγραφές, Ντόρτμουντ: Τέλος ο Ρόις - Αποχωρεί στο τέλος της σεζόν