Τουρκία: Με εξάρα συνεχίζει στο κυνήγι της Τραμπζονσπόρ η Φενέρμπαχτσε (video)

Έβδομη σερί νίκη για την Φενέρμπαχτσε που επικράτησε 6-0 της Ρίζεσπορ και μείωσε στους οκτώ βαθμούς την διαφορά από την πρωτοπόρο Τραμπζονσπόρ που έχει έναν αγώνα λιγότερο

Ο αγώνας ξεκίνησε με αποβολή για την Ρίζεσπορ καθώς στο πρώτο λεπτό ο Φαμπρίτσιο αντίκρυσε την κόκκινη κάρτα και άφησε με δέκα παίκτες την ομάδα του.

Η Φενέρμπαχτσε το εκμεταλλεύτηκε και ο Ρόσι στο ένατο λεπτό έκανε το 1-0 για να έρθει ο Ντουρσούν με πέναλτι να κάνει το 2-0 στο 45+3΄. Το ματς συνέχισε να είναι επεισοδιακό και η Φενέρμπαχτσε κέρδισε και πάλι πέναλτι, με τον ίδιο παίκτη να κάνει το 3-0 στο 45+9'.

Ο Ντουρσούν έκανε χατ τρικ και το 4-0 στο 51΄, για να ακολουθήσουν τα γκολ των Βαλέντσια (65΄) και Σανγκαρέ (76΄) για το τελικό σκορ (0-6).

Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four
NBA: Οι Πέισερς νίκησαν τους Νικς κι έστειλαν τη σειρά στο Game 7 – Δείτε τα highlights