Στα ημιτελικά η Freddo Café

Με πρωταγωνιστή των Στρατή, η ομάδα του Freddo Café επικράτησε την Νιάου με 3-2 και προκρίθηκε τα ημιτελικά του τουρνουά.

Στον 4ο και τελευταίο αγώνα των προημιτελικών του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Γερμανός Beach Soccer 2011, η Freddo Café πήρε την νίκη απέναντι στη Νιάου με 3-2 και θα αντιμετωπίσει την  Avra Hotel στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Η Νιάου προηγήθηκε στο σκορ με τον Κιουλάνη, όμως ο Βατικιώτης για την Freddo ισοφάρισε λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και έφερε και πάλι το παιχνίδι στα ίσια.

Στην επανάληψη οι παίκτες της Freddo Cafe μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και με δύο γκολ του Στρατή έκαναν το 3-1. Το μόνο που κατάφερε η Νιάου ήταν να μειώσει με τον Βελκόπουλο λίγο πριν τη λήξη του αγώνα.

Μεταγραφές, Ντόρτμουντ: Τέλος ο Ρόις - Αποχωρεί στο τέλος της σεζόν