Βασικός ο Κριχόβιακ της ΑΕΚ στην Πολωνία πριν τον τελικό - Αγωνία για τον πρώτο σκόρερ της Μαρσέιγ

Με τον Γκρερκόρζ Κριχόβιακ βασικό για 61 λεπτά η Πολωνία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Σκωτία σε φιλικό αγώνα, με τον βασικό επιθετικό της Μαρσέιγ, Αρκάντιους Μίλικ να τραυματίζεται.

Ο άσος της ΑΕΚ αγωνίστηκε για 61 λεπτά, με τον Σεμπαστιάν Σιμάνσκι να τον αντικαθιστά, ενώ ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι προφυλάχθηκε στο φιλικό 1-1 στο «Χάμπντεν Παρκ» με τη Σκωτία, στην πρόβα τζενεράλε για τον τελικό των πλέι οφ του Μουντιάλ όπου θα αντιμετωπίσει τη Σουηδία.

Οι Σκωτσέζοι άνοιξαν το σκορ στο 68' με κεφαλιά του Τίρνεϊ μετά από εκτέλεση φάουλ του ΜακΓκίν, ενώ για τους Πολωνούς ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με πέναλτι ο Πιάτεκ.

Να σημειωθεί πως στο παιχνίδι τραυματίστηκε και αποχώρησε στο 30’ ο επιθετικός και πρώτος σκόρερ της Μαρσέιγ, Αρκάντιους Μίλικ, λίγο πριν τα παιχνίδια με τον ΠΑΟΚ.

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (03/05) - Με Φενέρμπαχτσε - Μονακό για την Euroleague
Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League