Ligue 1: Βρέθηκε σε δύσκολη θέση κι απάντησε με πεντάρα!

Ligue 1: Εκπληκτική Μαρσέιγ που βρέθηκε να χάνει 0-2 απ’ την Ανζέ, αλλά έκανε επιβλητική ανατροπή νικώντας με 5-2 – Χατ τρικ ο Μίλικ.

Η Μαρσέιγ φάνηκε να βρίσκεται με την… πλάτη στον τοίχο. Όμως ακριβώς εκείνη τη στιγμή, έδειξε όλη την ορμή της. Οι Μασσαλοί με εκπληκτική ανατροπή σε επίπεδο άνεσης που την έκαναν, επιβλήθηκαν 5-2 της Ανζέ. Ανεβαίνοντας στη 2η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι «πάγωσαν» το «Βελοντρόμ» με δύο γκολ γρήγορα. Στο 9’ ο Φουλζινί έκανε το 0-1, για να έρθει δύο λεπτά μετά ο Μπελχαντά να «γράψει» το 0-2.

Κάπου εκεί η Μαρσέιγ αφυπνίστηκε και αντέδρασε… με ποδοσφαιρική οργή. Ο Μίλικ μείωσε στο 18ο λεπτό, ενώ στο 21’ ο Ζέρσον ήταν αυτός που ισοφάρισε σε 2-2. Με αυτό το σκορ πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια μετά από εκπληκτικό πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μαρσέιγ δεν… κατέβασε ταχύτητα. Έστω κι αν άργησε να πάρει το προβάδισμα. Στο 70’ ο Μίλικ έκανε το 3-2. Ο Πολωνός οκτώ λεπτά μετά έκανε χατ τρικ και «καθάρισε» το ματς φτάνοντας το σκορ στο 4-2. Για να έρθει ο Ουντέρ στο 85’ να κάνει το 5-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Έτσι, η Μαρσέιγ ανέβηκε στη 2η θέση του Γαλλικού Πρωταθλήματος φτάνοντας τους 43 βαθμούς. Η Ανζέ έμεινε στους 29 και τη 12η θέση.

Euroleague: Κρίσιμα παιχνίδια για Παναθηναϊκό, Ολυμπιακό με σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr
Μίλαν: Τελικές επαφές με Λοπετέγι για αντί-Πιόλι
Euroleague, Παναθηναϊκός AKTOR: Οριστικά εκτός ο Χουάντσο - Με 14 παίκτες στην αποστολή
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (29/04) - Με LaLiga, Serie A και Super League 2