Μίλαν: Οργή για τη διαιτησία - Έξαλλος ο Πιόλι

Η Σπέτσια, αν και βρέθηκε να χάνει στο «Τζουζέπε Μεάτσα» από τη Μίλαν, κατάφερε στο Β' ημίχρονο να κάνει την ανατροπή και να πάρει τη νίκη με 2-1.

Οι «ροσονέρι», πάντως, «βράζουν» από τη διαιτησία του Μάρκο Σέρα, ο οποίος στο 92ο λεπτό και με το σκορ στο 1-1 βιάστηκε να σφυρίξει φάουλ υπέρ του Ρέμπιτς και δεν περίμενε να δει την εξέλιξη της φάσης, με τη μπάλα να φτάνει στα πόδια του Μεσίας, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ο τεχνικός των «ροσονέρι», Στέφανο Πιόλι, δεν μπόρεσε να κρύψει την οργή του:

«Ηταν μεγάλη αδικία. Προσπάθησα να ηρεμήσω τους παίκτες μου αλλά δεν το κατάφερα, όπως έδειξε το γκολ που δεχτήκαμε αμέσως μετά από τη Σπέτσια.

Ξέραμε πως υπήρχε αδικία, έχουμε τους ευατούς μας να κατηγορήσουμε, αλλά μοιραζόμαστε την ευθύνη με τον διαιτητή. Λυπάμαι που το λέω αυτό. Έφτασε στο σημείο να απολογηθεί στους παίκτες μου. Είναι ντροπή.»

Μεταγραφές, Ντόρτμουντ: Τέλος ο Ρόις - Αποχωρεί στο τέλος της σεζόν