Copa Africa: Έκανε το 2/2 και προκρίθηκε το Καμερούν

Τη νίκη με 4-1 κόντρα στην Αιθιοπία πήρε το Καμερούν για το Copa Africa

Αν κι... αιφνιδιάστηκε και βρέθηκε να χάνει μόλις από το 4ο λεπτό από την Αιθιοπία, το Καμερούν «γύρισε» το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο φτάνοντας με... περίπατο στη νίκη με 4-1, στο εναρκτήριο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής (1ος όμιλος) κι έγινε η πρώτη ομάδα που εξασφάλισε την πρόκρισή της στη φάση των «16».

Τα «λιοντάρια» έφεραν γρήγορα το ματς στα ίσα με τον Εκαμπί, «καθάρισαν» τη νίκη τους μέσα σε τρία λεπτά στο δεύτερο 45λεπτο, χάρις στα γκολ του Αμπουμπακάρ (έφτασε ήδη τα 4 στη διοργάνωση) κι έβαλαν το... κερασάκι στο 67' ξανά με τον Εκαμπί, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.