La Liga: Ψυχρολουσία στο 89’ για Μπαρτσελόνα (Photos)

La Liga: Έτοιμη να φύγει νικήτρια απ’ τη Γρανάδα ήταν η Μπαρτσελόνα, αλλά ισοφαρίστηκε ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 90’!

Για ένα ακόμη ματς η Μπαρτσελόνα είχε απουσίες. Η δοκιμασία στην έδρα της Γρανάδα, εκ των πραγμάτων δεν ήταν εύκολη για την 20η αγωνιστική. Όμως οι «μπλαουγκράνα» μέχρι το τέλος κρατούσαν στα χέρια τους την άνοδο στην 3η θέση! Τελικά ισοφαρίστηκαν σε 1-1.

Η ομάδα του Τσάβι πήγε στο «Λος Κάρμενες» με πολλά προβλήματα, αλλά έδειξε σοβαρή αγωνιστική εικόνα. Κατάφερε να προηγηθεί στο ματς, με ασίστ του Ντάνι Άλβες και γκολ του Λουκ Ντε Γιονγκ, στο 57ο λεπτό.

Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία του ματς και άρχιζαν να πιέζουν. Τα πάντα έγιναν δυσκολότερα όταν ο Πάμπλο Γκαβίρα στο 79’ αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε.

Παρ’ όλα αυτά, οι Καταλανοί έδειχναν ικανοί να φύγουν με σημαντικό διπλό. Όμως υπολόγιζαν χωρίς τον Πουέρτας. Ο παίκτης της ομάδας απ’ την Ανδαλουσία, έκανε το 1-1 στο 89’, φέρνοντας την ψυχρολουσία στην Μπαρτσελόνα.

Έτσι, οι «μπλαουγκράνα» έχασαν τη μεγάλη ευκαιρία να ανέβουν στην 3η θέση! Έφτασαν τελικά τους 32 βαθμούς και είναι στην 5η θέση μαζί με την Ατλέτικο Μαδρίτης που έχει ματς λιγότερο. Η Γρανάδα έφτασε τους 24 βαθμούς και είναι 12η.

BCL: Το σήκωσε η Μάλαγα