League Cup: Στα ημιτελικά με «πεντάρα» η Άρσεναλ

Επιβλητική πρόκριση επί τα Σάντερλαντ πανηγύρισε η Άρσεναλ.

Η Άρσεναλ εξασφάλισε δια... περιπάτου την παρουσία της στην προημιτελική φάση του φετινού League Cup, νικώντας εύκολα τη Σάντερλαντ με 5-1 στο «Εμιρέιτς».

Οι «κανονιέρηδες» του Μίκελ Αρτέτα προηγήθηκαν 2-0 με τους Ενκέτια (17΄) και Πεπέ (27΄), για να μειώσει ο Μπρόουντχεντ στο 31ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι, που τους χώριζαν δύο κατηγορίες από την αντίπαλό τους, έδωσαν διαστάσεις στη νίκη τους σκοράροντας άλλες δυο φορές, με τον Ενκέτια να φτάνει στο χατ-τρικ χάρις στα τέρματα που σημείωσε στο 49΄ και το 58΄.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Πατίνο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το πρόγραμμα της προημιτελικής φάσης στο League Cup Αγγλίας:

Άρσεναλ-Σάντερλαντ 5-1
Μπρέντφορντ-Τσέλσι 22/12
Λίβερπουλ-Λέστερ 22/12
Τότεναμ-Γουέστ Χαμ 22/12

Στέφανος Ντούσκος: Πρόκριση στον τελικό του σκιφ στο Ευρωπαϊκό του Ζέγκεντ - Η ώρα και το κανάλι
Παναθηναϊκός: Πολλές απουσίες για Άρη, μόνος στόπερ στην αποστολή ο Βίτορ Ούγκο!
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Live Streaming το Game 5 των τελικών της Volley League γυναικών
Παναθηναϊκός AKTOR: Εκτός ο Χουάντσο, στην Ισπανία για εξετάσεις