La Liga: Χωρίς νικητή, παραμένουν χαμηλά Αλαβές-Χετάφε (Photos)

La Liga: Στο 1-1 έμειναν Ντεπορτίβο Αλαβές και Χετάφε, παραμένοντας χαμηλά στη βαθμολογία.

Διατηρούνται στα… χαμηλά πατώματα της βαθμολογίας, Ντεπορτίβο Αλαβές και Χετάφε. Οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες στο «Μεντιθορόθα», με το τελικό 1-1 να ικανοποιεί περισσότερο τους γηπεδούχους έτσι όπως πήγε το ματς.

Η Χετάφε ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση. Ο Ουνάλ στο 20ο λεπτό έκανε το 0-1, που οδήγησε την αναμέτρηση μέχρι το ημίχρονο.

Η Αλαβές αντέδρασε τέσσερα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90’! Ο Χοσέλου ήταν αυτός που ισοφάρισε σε 1-1 στο 86’, ανακουφίζοντας τους Βάσκους.

Στο 2ο των καθυστερήσεων, ο Φλοριάν αντίκρισε δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε, με την Αλαβές να τελειώνει το ματς με 10 παίκτες. Το 1-1 παρέμεινε.

Έτσι, η Ντεπορτίβο έφτασε τους 15 βαθμούς και είναι 17η, ενώ μία θέση πιο κάτω είναι η Χετάφε με 12. Οι Βάσκοι έχουν ένα ματς λιγότερο.

Γ' Εθνική: Φιέστα ανόδου στη Νέα Σμύρνη για τον Πανιώνιο - Το πανόραμα της Γ' Εθνικής
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 3-2: Ανατροπή τίτλου στο 90ο λεπτό και «φωτιά» στην κορυφή!
Αμφίβολος ο Μπόλντγουιν για το Game 3
Final Four Basketball Champions League: Λύγισε στο τέλος το Περιστέρι από τη Μούρθια