Ligue 1: Ισόπαλο το Λανς-Ανζέ (Photos)

Ligue 1: Να επιστρέψει στις νίκες ήθελε η Λανς, όμως η Ανζέ δεν την άφησε με το τελικό 2-2 να φέρνει χαμόγελα στους φιλοξενούμενους.

Δύο απ’ τις ομάδες-έκπληξη του φετινού Γαλλικού Πρωταθλήματος, αναμετρήθηκαν ανοίγοντας την… αυλαία της 15ης αγωνιστικής. Η μέχρι πρότινος δεύτερη Λανς, φιλοξένησε την εξαιρετική Ανζέ. Το τελικό 2-2 μάλλον έφερε χαμόγελα στους φιλοξενούμενους.

Η Ανζέ ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 40ο λεπτό με τον Μπουφάλ. Αποτέλεσμα που οδήγησε τις ομάδες στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος, η Λανς έκανε την ανατροπή.

Ο Κακουτά στο 48’ ισοφάρισε, για να έρθει επτά λεπτά μετά ο Σοτοκά να κάνει το 2-1 για το σύλλογο του Γαλλικού Βορρά. Όμως η Λανς δε… χαμογέλασε τελικά. Κι αυτό γιατί το «Φελίξ Μπολά»… πάγωσε, όταν ο Τομά στο 70’ έκανε το 2-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Έτσι, η Λανς για δεύτερο σερί ματς δε νικά. Έφτασε τους 25 βαθμούς και είναι 4η, ενώ η Ανζέ έχει τρεις λιγότερους και βρίσκεται στην 6η θέση.