La Liga: Με τεσσάρα στην κορυφή η Ρεάλ Μαδρίτης! (Photos)

La Liga: Εύκολο πέρασμα της Ρεάλ από την έδρα της Γρανάδα, επικρατώντας με 4-1.

Το «Λος Κάρμενες» αποδείχθηκε πολύ… χαμηλό εμπόδιο για τη Ρεάλ Μαδρίτης. Οι «μερένχες» ήθελαν να εκμεταλλευτούν το χθεσινό στραβοπάτημα της Σεβίλλης και το έκαναν με ευκολία κόντρα στη Γρανάδα. Το 4-1 της «βασίλισσας» τη στέλνει μόνη πρώτη στη βαθμολογία της Primera Division.

Ο Ασένσιο στο 19ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Αντσελότι. Έξι λεπτά μετά, ήταν η σειρά του Νάτσο να διευρύνει το προβάδισμα των φιλοξενούμενων. Η Γρανάδα αντέδρασε και μείωσε σε 1-2 με τον Λουίς Σουάρες, που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Όμως η Ρεάλ Μαδρίτης δεν είχε διάθεση για… παιχνίδια. Ο Βινίσιους στο 56’ έκανε το 1-3, ενώ λίγο μετά (67’) ο Μοντσού αποβλήθηκε για τους γηπεδούχους. Δύο λεπτά αργότερα αντίκρισε την κόκκινη και ο τεχνικός της Γρανάδα, Μορένο.

Το τελικό 4-1 για τη Ρεάλ Μαδρίτης, διαμόρφωσε ο Φερλάν Μεντί στο 76’. Αποτέλεσμα που έστειλε τη «βασίλισσα» στους 30 βαθμούς και την μοναξιά της κορυφής έχοντας 13 αγώνες. Η Γρανάδα επίσης σε 13 ματς, έχει 11 βαθμούς και είναι τρίτη απ’ το τέλος!

Κύπρος: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για ΑΕΚ Λάρνακας
Βρούτσης: «Καμία ανοχή σε παραβατικές συμπεριφορές»
Χάντμπολ Γυναικών: Ισοφάρισε η Πυλαία τον ΠΑΟΚ
BCL: Το σήκωσε η Μάλαγα