Ligue 1: «Διέλυσε» τη Λιόν και την προσπέρασε η Ρεν! (Photos)

Ligue 1: Τεσσάρα… κέρασε η Ρεν τη Λιόν και την προσπέρασε στη βαθμολογία!

Το παιχνίδι της Ρεν με τη Λιόν, θεωρητικά ήταν ντέρμπι. Μόνο τέτοια δεν αποδείχθηκε η αναμέτρηση της 13ης αγωνιστικής του Γαλλικού Πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι ήταν ξεκάθαρα ανώτεροι κι επιβλήθηκαν 4-1 των φιλοξενούμενων!

Το σκορ άνοιξε στο 45’, με τον Λαμπόρντ να κάνει το 1-0 για τους γηπεδούχους. Αλλάζοντας τις ισορροπίες του ματς, ακριβώς με το τέλος του πρώτου μέρους.

Έξι λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Τραορέ έκανε το 2-0 για τη Ρεν, που πλέον είχε το ξεκάθαρο προβάδισμα και στο σκορ και ψυχολογικά. Ο Τρουφέρ ήρθε να βάλει τη δική του «σφραγίδα», καθώς δύο τέρματά του (76’ και 83’) πήγε το σκορ στο 4-0.

Η Λιόν απλά πέτυχε το γκολ της τιμής με πέναλτι του Πακετά στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Έτσι, η Ρεν έφτασε τους 22 βαθμούς και είναι 5η, με τη Λιόν να μένει στους 19.

Μετς 8

Παναθηναϊκός: Νέος προπονητής και επίσημα ο Χρήστος Κόντης!
Η υπόσχεση του Ιωάννη Παπαπέτρου στο ΟΠΑΠ GAME TIME για το FINAL 4
Τουρκία: «Σεισμός» με την αποχώρηση του Φατίχ Τερίμ από τον Παναθηναϊκό - Τι γράφουν τα ΜΜΕ
Παναθηναϊκός: «Αντίο» του Τερίμ στους παίκτες - «Θα πάρετε το Κύπελλο, συγγνώμη σε όσους αδίκησα»