Ligue 1: Δε νικά με τίποτα η Λιλ! (Photos)

Ligue 1: Στο 1-1 έμεινε στην έδρα της η Λιλ κόντρα στην εξαιρετική Ανζέ. Κατρακυλά η Πρωταθλήτρια.

Η σεζόν στο Γαλλικό Πρωτάθλημα, είναι το λιγότερο κακή για τη Λιλ. Η ομάδα του Βορρά, δε λέει με τίποτα να σηκώσει κεφάλι και να βρει τα πατήματά της, ή έστω να πάρει κάποια αποτελέσματα που θα τη βοηθήσουν. Ως γηπεδούχος αυτή τη φορά, δεν τα κατάφερε απέναντι στην εξαιρετική Ανζέ αυτής της σεζόν. Το τελικό 1-1 ίσως και να κολακεύει τη Λιλ.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άλλαξαν τις ισορροπίες στην αναμέτρηση στο πρώτο μέρος. Στο 27ο λεπτό ο Ντζαλό έκανε το 1-0 για τη Λιλ, σκορ με το οποίο οδηγήθηκε το ματς στην ανάπαυλα.

Το δεύτερο μέρος βρήκε την Ανζέ ιδιαίτερα επιθετική. Αυτό επιβραβεύτηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο! Ο Ουνάχι στο 83’ έκανε το 1-1, στερώντας ακόμη μια νίκη απ’ τη Λιλ. Με την Πρωταθλήτρια Γαλλίας να ολοκληρώνει το ματς με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ονανά στις καθυστερήσεις.

Έτσι, η Ανζέ έφτασε τους 18 βαθμούς μετά και το 13ο παιχνίδι της, ενώ η Λιλ ακολουθεί έχοντας δύο λιγότερους. Με την Πρωταθλήτρια να είναι ήδη στο -15 απ’ την κορυφή.

Παναθηναϊκός: Συνάντηση Αλαφούζου με Τερίμ - «Το διαζύγιο είναι πολύ κοντά»
Χάντμπολ: Ζήτησε wild card η Ομοσπονδία για την Εθνική
Παναθηναϊκός AKTOR: Η «τρέλα» χτύπησε… πράσινο – Sold out τα 11.200 διαρκείας
Conference League: Βγαίνουν τα εισιτήρια του τελικού για τους οπαδούς του Ολυμπιακού - Η διαδικασία