La Liga: Άνετα η Εσπανιόλ τη Γρανάδα (Photos)

La Liga: Απ’ το πρώτο ημίχρονο «καθάρισε» τη νίκη η Εσπανιόλ κόντρα στη Γρανάδα (2-0).

Δίχως να αγχωθεί ιδιαίτερα, η Εσπανιόλ πήρε την εντός έδρας νίκη επί της της Γρανάδα. Οι γηπεδούχοι απ’ το πρώτο μέρος διαμόρφωσαν το τελικό σκορ (2-0) και από εκεί και πέρα έκαναν διαχείριση του σκορ. Κόντρα στην ομάδα της Ανδαλουσίας που δε θυμίζει σε πολλά το σύνολο της προηγούμενης διετίας που όλοι θαύμασαν.

Το σκορ άνοιξε στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Πεδρόσα ήταν αυτός που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Γρανάδα για το 1-0. Δώδεκα λεπτά μετά, ο ασταμάτητος Ντε Τομάς βρήκε και πάλι τον τρόπο να σκοράρει! Κάνοντας το 2-0 και «τελειώνοντας» ουσιαστικά το ματς.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε το παραμικρό και η ομάδα της Βαρκελώνης χωρίς να ιδρώσει ουσιαστικά, πήρε εύκολα τους τρεις βαθμούς. Φτάνοντας τους 17 μετά από 13 αγώνες. Η Γρανάδα με ένα ματς λιγότερο, έμεινε στους 11.

Παναθηναϊκός AKTOR: Φεύγει για Βελιγράδι με τελικό... προορισμό το Βερολίνο!
NBA: Μία ήττα μακριά από τον αποκλεισμό οι Μπακς - Στο 3-1 οι Πέισερς
Χάντμπολ: Με την Βαλούρ ο Ολυμπιακός στον τελικό
Κύπρος: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για ΑΕΚ Λάρνακας