La Liga: Έσωσε το βαθμό στο +7 η Γρανάδα!

La Liga: H Χετάφε… κρατούσε αγκαλιά την πρώτη της νίκη στο Πρωτάθλημα, αλλά στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων η Γρανάδα πήρε το βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της (1-1)!

Χρειάστηκε να περάσουν 11 αγωνιστικές στην Primera Division, για να φτάσει τόσο κοντά η Χετάφε στην πρώτη της νίκη! Η ομάδα του Κίκε Σάντσες Φλόρες, ούτε τώρα δεν τα κατάφερε. Καθώς το πείσμα της Γρανάδα της έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Η αναμέτρηση στην Ανδαλουσία ήταν για γερά νεύρα. Ανάμεσα σε δύο ομάδες που μόνο καλά δεν πηγαίνουν στη σεζόν. Αλλά στο τέλος, η Γρανάδα ήταν αυτή που χαμογέλασε έστω με τον ένα βαθμό.

Το πρώτο τέρμα της αναμέτρησης, ήρθε στο 27ο λεπτό. Ο Ουνάλ ήταν αυτός που έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του. Με το οποίο η Χετάφε πλησίασε στη νίκη.

Η Γρανάδα είχε την τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 78’. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, αλλά ο Λουίς Σουάρες δεν κατάφερε να σκοράρει, σπαταλώντας τεράστια ευκαιρία. Το 0-1 παρέμενε, με τον Μολίνα να έρχεται να… σώσει την ισοπαλία στο 90+7’ για τους γηπεδούχους! Στερώντας την πρώτη νίκη απ’ τη Χετάφε.

Η Γρανάδα σε 10 ματς είναι στους 8 βαθμούς, έχοντας μόλις μία νίκη. Η Χετάφε παρέμεινε ουραγός, ανεβαίνοντας στους 3 βαθμούς στο Πρωτάθλημα (σε 11 αναμετρήσεις).

Παναθηναϊκός AKTOR: Φεύγει για Βελιγράδι με τελικό... προορισμό το Βερολίνο!
NBA: Μία ήττα μακριά από τον αποκλεισμό οι Μπακς - Στο 3-1 οι Πέισερς
Χάντμπολ: Με την Βαλούρ ο Ολυμπιακός στον τελικό
Κύπρος: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για ΑΕΚ Λάρνακας