La Liga: Από… μοιραίος έγινε ωραίος ο Ραούλ Γκαρσία! (Photos)

La Liga: Η Μπιλμπάο αν και άρχισε με χαμένο πέναλτι, επικράτησε 1-0 της Ντεπορτίβο Αλαβές.

Σκληρό παιχνίδι, ανάμεσα σε δύο ομάδες της χώρας των Βάσκων. Αυτό ήταν το πρώτο ματς για την 8η αγωνιστική της Primera Division. Η Αθλέτικ Μπιλμπάο φιλοξένησε την Ντεπορτίβο Αλαβές και τελικά επικράτησε 1-0 συνεχίζοντας τα θετικά αποτελέσματα…

Ο Ραούλ Γκαρσία ήταν το πρόσωπο της αναμέτρησης. Αρχικά γιατί ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι που κέρδισαν οι γηπεδούχοι στο 9ο λεπτό. Όμως δεν κατάφερε να σκοράρει χάνοντας τη μεγάλη ευκαιρία.

Ενώ ήταν μοιραίος, ο έμπειρος μέσος έγινε… ωραίος στο 44ο λεπτό. Ο Ραούλ Γκαρσία άνοιξε το σκορ στο τέλος του πρώτου μέρους, σημειώνοντας το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση τελικά.

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο με αυτό το αποτέλεσμα έφτασε τους 13 βαθμούς και ανέβηκε στην 6η θέση. Η Ντεπορτίβο Αλαβές έμεινε στους 3 βαθμούς και είναι προτελευταία.

Παναθηναϊκός AKTOR: Φεύγει για Βελιγράδι με τελικό... προορισμό το Βερολίνο!
NBA: Μία ήττα μακριά από τον αποκλεισμό οι Μπακς - Στο 3-1 οι Πέισερς
Χάντμπολ: Με την Βαλούρ ο Ολυμπιακός στον τελικό
Κύπρος: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για ΑΕΚ Λάρνακας