Eredivisie: Πρώτο γκολ Λημνιού στη νίκη της Τβέντε επί της Άλκμααρ (video)

Ο Λημνιός νίκησε τους Παυλίδη και Χατζηδιάκο.

Σε θέσεις... Ευρώπης ανέβηκε η Τβέντε μετά τη νίκη της επί της (απογοητευτικής εφέτος) Αλκμάαρ με 3-1, στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 6ης αγωνιστικής στην ολλανδική Eredivisie.

Ο Δημήτρης Λημνιός μάλιστα πέτυχε το πρώτο του γκολ στην Ολλανδία.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων πριν το 20λεπτο (1' Φαν Φολσβίνκελ, 17' Ροτς) για να μειώσει στο 44' ο Κάρλσον για την ΑΖ. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λημνιός, σημείωσε το πρώτο του γκολ στα ολλανδικά γήπεδα (σε 4 συμμετοχές) «σφραγίζοντας» τη νίκη για την ομάδα του.

Για την Άλκμααρ έπαιξαν Παυλίδης και Χατζηδιάκος, αλλά δεν μπόρεσαν να βοηθήσουν την ομάδα τους.

Δείτε το γκολ του Λημνιού…

NBA: Οι Πέισερς νίκησαν τους Νικς κι έστειλαν τη σειρά στο Game 7 – Δείτε τα highlights