Serie A: Μίλαν 3Χ3 «λύγισε» τη Λάτσιο! (Videos+Photos)

Serie A: Με τον Ζλάταν να επιστρέφει στα γκολ η Μίλαν επικράτησε 2-0 της Λάτσιο και βρίσκεται στην κορυφή!

Το «Σαν Σίρο» αποδείχθηκε δύσκολη… πίστα για τη Λάτσιο. Η Μίλαν δεν αστειευόταν και πήρε την 3η της νίκη σε ισάριθμα ματς του Καμπιονάτο. Η ομάδα του Πιόλι παρότι έχασε και πέναλτι, είδε τον Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς να επιστρέφει στα γκολ κι έτσι το 2-0 «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Οι «ροσονέρι» στο 45ο λεπτό μπήκαν μπροστά στο σκορ. Βρήκαν χώρο και βγήκαν στην αντεπίθεση, με τον Ραφαέλ Λεάο να κάνει εξαιρετική κίνηση. Έπαιξε το 1-2 με τον Ρέμπιτς και απ’ το ύψος του πέναλτι ουσιαστικά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, η Μίλαν είχε τη μεγάλη ευκαιρία να «καθαρίσει» το ματς! Το πέναλτι που κέρδισαν οι γηπεδούχοι, όμως, δεν το μετέτρεψε σε γκολ ο Κεσί κι έτσι το 1-0 παρέμεινε.

Στο 60ο λεπτό πέρασε στο ματς ο Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς, για μια Μίλαν που δεν είχε και τον Ζιρού (λόγω κορονοϊού). Έξι λεπτά μετά την είσοδό του, ο Σουηδός σούπερ σταρ πήρε πάσα έτοιμο γκολ απ’ τον Ρέμπιτς και έκανε το 2-0. Επιστρέφοντας με το γνωστό του τρόπο στα γήπεδα…

Μετά το 2-0, η Μίλαν έφτασε τους 9 βαθμούς σε τρία ματς. Έχοντας το απόλυτο είναι στην κορυφή μαζί με την Νάπολι που επίσης έχει το 3Χ3. Η Λάτσιο (αποβλήθηκε κι ο Σάρι στο ματς του «Σαν Σίρο») έμεινε στους 6 καθώς είχε δύο νίκες μέχρι τώρα.

Στις 16 Αυγούστου αρχίζει η LaLiga
Serie A: Επίσημη η επέκταση του συμβολαίου του Λυκογιάννη με την Μπολόνια
Euro 2024: Η Γερμανία έκανε δύο μεγάλα ρεκόρ στην πρεμιέρα της διοργάνωσης
Τελικοί NBA: Ασύλληπτοι Μάβερικς διέλυσαν τους Σέλτικς και καθυστέρησαν την απονομή (vids)