Serie A: Δεύτερη και περιμένει η Μίλαν! (Video+Photos)

Serie A: Νίκη 2-0 για τη Μίλαν επί της Μπενεβέντο και περιμένει τα αποτελέσματα των υπόλοιπων για τη μάχη του Champions League!

Τη νίκη που ήθελε πήρε η Μίλαν για την 34η αγωνιστική του Καμπιονάτο. Οι «ροσονέρι» ήταν… καταδικασμένοι να επικρατήσουν κόντρα στη Μπενεβέντο στο «Σαν Σίρο». Παρότι η αντίπαλός τους «καίγεται» για βαθμούς, έπρεπε να έχει η ομάδα του Πιόλι τους βαθμούς για να μείνει σε θέση Champions League. Κάτι που έγινε με το 2-0.

Η Μίλαν μπήκε μπροστά στο σκορ νωρίς-νωρίς στο ματς. Ο Τσαλχάνογλου ήταν αυτός που άλλαξε τις ισορροπίες, μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης κάνοντας το 1-0. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνας, οι «ροσονέρι» διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ερναντέζ και το 2-0 ουσιαστικά «καθάρισε» και την υπόθεση νίκη.

Η Μίλαν με την επικράτησή της αυτή έφτασε τους 69 βαθμούς και ανέβηκε μόνη 2η, έχοντας όμως ένα ματς παραπάνω από την Αταλάντα που ακολουθεί με 68 και τις Νάπολι-Γιουβέντους που έχουν 66.

Η Μπενεβέντο του Φίλιπο Ιντζάγκι έμεινε στους 31 βαθμούς και είναι τρίτη απ’ το τέλος ισοβαθμώντας με Τορίνο και Κάλιαρι, που έχουν δύο και ένα ματς λιγότερα αντίστοιχα.

Πυγμαχία: Ο Κανέλο Άλβαρες «γκρέμισε» τον Μουνγκούια και διατήρησε τους τίτλους (vid)
Ελεύθερη πτώση για την Άστον Βίλα - Έχασε απ' την Μπράιτον, τραυματίστηκε ο Ρότζερς!
Πρόστιμο 30.000 ευρώ στη Φενέρμπαχτσε για το ντου οπαδών προς παίκτες της Μονακό