La Liga: Νίκη Λεβάντε, ουραγός η Εϊμπάρ! (Video)

La Liga: Με 1-0 επικράτησε η Λεβάντε στο «Ιπουρούα» και κράτησε την Εϊμπάρ στην τελευταία θέση!

Ένα γκολ ήταν αρκετό για τη Λεβάντε, προκειμένου να πάρει νίκη στην έδρα της Εϊμπάρ. Οι φιλοξενούμενοι ουσιαστικά έχουν κάποιες ελπίδες για Ευρωπαϊκή έξοδο παρότι είναι δύσκολο, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που «καίγονταν» για βαθμούς.

Στο «Ιπουρούα» λοιπόν, ο Φρούτος στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ήταν αυτός που έκρινε την αναμέτρηση, σκοράροντας για τη Λεβάντε.

Από εκεί και πέρα η Εϊμπάρ όσο κι αν προσπάθησε δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ για να σώσει έστω το βαθμό. Αποτέλεσμα που φέρνει τους γηπεδούχους στην τελευταία θέση.

Η Λεβάντε έφτασε τους 38 βαθμούς και είναι 8η, ενώ η Εϊμπάρ είναι μόνη τελευταία με 23, απέχοντας 4 από τη σωτηρία.

Στέφανος Ντούσκος: Πρόκριση στον τελικό του σκιφ στο Ευρωπαϊκό του Ζέγκεντ - Η ώρα και το κανάλι
Παναθηναϊκός: Πολλές απουσίες για Άρη, μόνος στόπερ στην αποστολή ο Βίτορ Ούγκο!
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Live Streaming το Game 5 των τελικών της Volley League γυναικών
Παναθηναϊκός AKTOR: Εκτός ο Χουάντσο, στην Ισπανία για εξετάσεις