Premier League: «Αυτοκτονία» Έβερτον, απομακρύνεται το Champions League! (video+photos)

Premier League:  Η Έβερτον κόλλησε στο 1-1 εντός έδρας με την Κρίσταλ Πάλας και ψαλιδίστηκαν οι ελπίδες για το… σεντόνι.

Τιμωρία για την Έβερτον.

Οι «εφοπλιστές» έμειναν στο 1-1 εντός έδρας με την Κρίσταλ Πάλας και είδαν τις πιθανότητες για έξοδο στο Champions League να ψαλιδίζονται.

Η Έβερτον έπειτα από τρεις σερί ήττες ήταν μία ανάσα από τη νίκη. Στο 56’ ο Χάμες Ροντρίγκες άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Κάρλο Αντσελότι, αλλά ο Βέλγος διεθνής φορ της Κρίσταλ Πάλας Μισί Μπατσουαγί μπήκε στο 84’ και στο 86’ σημείωσε το 1-1, το οποίο διατηρήθηκε έως το τέλος!

Η Έβερτον ουσιαστικά πληρώνει τον κακό απολογισμό στο σπίτι της, όπου σε 13 ματς έχει μόλις τρεις νίκες, ισάριθμες ισοπαλίες κι επτά ήττες!

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία:

Τσέλσι-Γουέστ Μπρομ      2-5

(27' Πούλισιτς, 71' Μάουντ-45'+2, 45'+4 Περέιρα, 63', 90'+ Ρόμπινσον, 68' Ντιανιέ)

Λιντς-Σέφιλντ Γιουν.     2-1

(12' Χάρισον, 49' αυτ. Τζαγέλκα-45' Οσμπορν)

Λέστερ-Μάντσεστερ Σίτι   0-2

(58΄ Μεντί, 74΄ Ζεσούς)

Άρσεναλ-Λίβερπουλ        0-3

(64΄, 82΄ Ζότα, 68΄ Σαλάχ)

Σαουθάμπτον-Μπέρνλι      3-2

(31' Αρμστρονγκ, 42' Ινγκς, 66' Ρέντμοντ-12' πεν. Γουντ, 28' Βίντρα)

Νιούκαστλ-Τότεναμ        2-2

(28' Ζοέλινγκτον, 86' Γουίλοκ-30', 34' Κέιν)

Άστον Βίλα-Φούλαμ        3-1

(78', 81' Τρεζεγκέ, 87' Γουότκινς-61' Μίτροβιτς)

Μάντσεστερ Γ.-Μπράιτον   2-1

(62΄ Ράσφορντ, 83΄ Γκρίνγουντ - 13΄ Γουέλμπεκ)

Σέφιλντ Γιουν.    14

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»