Serie A: Σόου Βλάχοβιτς, τεσσάρα η Φιορεντίνα! (Video)

Serie A: Εντυπωσιακό πέρασμα της Φιορεντίνα από την έδρα της Μπενεβέντο με 4-1, χατ τρικ ο εκπληκτικός Βλάχοβιτς!

Σόου Ντούσαν Βλάχοβιτς για την 27η αγωνιστική του Καμπιονάτο! Ο 21χρονος Σέρβος άσος της Φιορεντίνα, ήταν αυτός που εντυπωσίασε στη νίκη των «βιόλα» στην έδρα της Μπενεβέντο με το εντυπωσιακό 4-1.

Ο Βλάχοβιτς πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, έστειλε την ομάδα του στην ανάπαυλα προηγούμενη στο σκορ με 3-0 και ουσιαστικά τελείωσε την υπόθεση νίκη απ’ το πρώτο 45λεπτο!

Ο νεαρός άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του αλλά και τα δικά του στο 27’. Το 0-3 και το χατ τρικ του Σέρβου, ήρθε στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους!

Οι γηπεδούχοι μείωσαν το σκορ στο 56’ με τον Ιονίτα. Παρά το 1-3, όμως, δεν κατάφεραν ποτέ να μπουν στο ματς ουσιαστικά. Απλά σημείωσαν το γκολ της τιμής.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 76’ με τον Εϊσέρικ να κάνει το 1-4. Μια εντυπωσιακή νίκη για τη Φιορεντίνα που δεδομένα έχει ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον 21χρονο Ντούσαν Βλάχοβιτς!

Οι «βιόλα» έφτασαν τους 29 βαθμούς με την επικράτησή τους αυτή, όντας στην 12η θέση. Η Μπενεβέντο έμεινε στην 16η με 26 βαθμούς.

Πρόστιμο 30.000 ευρώ στη Φενέρμπαχτσε για το ντου οπαδών προς παίκτες της Μονακό