Premier League: Δύσκολες νίκες για Τότεναμ και Έβερτον κόντρα στους ουραγούς! (Videos+Photos)

Premier League: Με σκορ 1-0 πέρασαν απ’ τις έδρες των Φούλαμ και Γουέστ Μπρομ αντίστοιχα, οι Τότεναμ και Έβερτον!

Τα ματς που υπήρχαν έκρυβαν θεωρητικά εύκολες αναμετρήσεις για Τότεναμ και Έβερτον. Οι δύο ομάδες που παλεύουν για το Champions League, κατάφεραν να επικρατήσουν απέναντι σε Φούλαμ και Γουέστ Μπρομ αντίστοιχα. Όχι τόσο εύκολα, όμως, όπως μαρτυρά και το σκορ των δύο αγώνων (1-0).

Η Έβερτον έπαιξε στο «Χόθορνς» κόντρα στην Γουέστ Μπρομ. Τα «ζαχαρωτά» χρειάστηκε να φτάσουν στο 65ο λεπτό για να «σπάσουν» την ισορροπία της αναμέτρησης. Ο Ριτσάρλισον ήταν αυτός που βρήκε δίχτυα σε εκείνο το λεπτό και διαμόρφωσε το τελικό 0-1!

Απ’ την άλλη, στο «Κρέιβεν Κότατζ» η Τότεναμ τα βρήκε κι αυτή… σκούρα, παρότι προηγήθηκε νωρίς. Στο 19’ ο Ανταραμπιόγιο με αυτογκόλ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα απ’ το Βόρειο Λονδίνο.

Οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Μάτζα στο 62’, με το γκολ να ακυρώνεται. Έτσι το 1-0 «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Με τα αποτελέσματα αυτά, η Έβερτον είναι 4η με 46 βαθμούς, ενώ η Τότεναμ βρίσκεται στην 8η θέση με τέσσερις βαθμούς λιγότερους (αμφότερες έχουν από 26 ματς).

Η Φούλαμ έμεινε στους 26 και είναι τρίτη απ’ το τέλος, ενώ η Γουέστ Μπρομ προτελευταία με 17 βαθμούς.

Παναθηναϊκός AKTOR: Στο γήπεδο και ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς
Παναθηναϊκός AKTOR: Στη “Χάλα Πιονίρ” ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος
Παναθηναϊκός AKTOR: Με μπλουζάκια αφιερωμένα στον Πάρη οι “πράσινοι”
Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παναθηναϊκός AKTOR: LIVE ο «τελικός» για τη σειρά των playoffs της Euroleague