Serie A: Η Μπολόνια… βυθίζει την Πάρμα! (Photos)

Serie A: Εύκολο διπλό της Μπολόνια στην έδρα της Πάρμα που είναι σε δύσκολη θέση με 3-0!

Η 21η αγωνιστική του Καμπιονάτο, δεν έδωσε… ανάσα στην Πάρμα που βυθίζει το κεφάλι της όλο και περισσότερο στο… νερό! Η Μπολόνια αυτή τη φορά είναι η ομάδα που βοηθά για να… πνιγούν οι γηπεδούχοι που συνεχίζουν να είναι στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Σίνισα Μιχαϊλοβιτς επικράτησε εύκολα στην έδρα της Πάρμα με 3-0. Έχοντας για σκόρερ τους Μούσα Μπάροου και Ορσολίνι οι φιλοξενούμενοι «καθάρισαν» το ματς απ’ το πρώτο μέρος ουσιαστικά.

Ο Μούσα Μπάροου έκανε το 0-1 στο 15’, ενώ στο 33’ ο ίδιος παίκτης «καθάρισε» την υπόθεση νίκη ουσιαστικά, διαμορφώνοντας το 2-0 υπέρ της Μπολόνια. Η Πάρμα είχε να… ανέβει βουνό και μάλιστα χωρίς να είναι ομάδα που σκοράρει εύκολα.

Οι φιλοξενούμενοι διαχειρίστηκαν το υπέρ τους σκορ στο δεύτερο μέρος και με άνεση πήραν το αποτέλεσμα που ήθελαν, σκοράροντας και για τρίτη φορά στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ορσολίνι. Προβληματίζοντας ακόμη περισσότερο την Πάρμα.

Ο Βασίλης Ζαγαρίτης ήταν στον πάγκο των γηπεδούχων και δεν αγωνίστηκε. Πλέον, η Μπολόνια έφτασε τους 23 βαθμούς και είναι στο +8 απ’ τη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ η Πάρμα έμεινε στους 13 και είναι προτελευταία.

Παναθηναϊκός: Και επίσημα παρελθόν ο Φατίχ Τερίμ - Το «αντίο» του Τούρκου
Λυσσασμένοι «Λύκοι» κατασπάραξαν τους Νάγκετς κι έστειλαν την ημιτελική σειρά σε Game 7!