La Liga: Η Εϊμπάρ σταμάτησε τη Γρανάδα, νέα γκέλα για Σοσιεδάδ! (Videos)

La Liga: Η Εϊμπάρ επικράτησε 2-0 της Γρανάδα, ενώ η Σοσιεδάδ έμεινε στο 1-1 με την Οσασούνα στο Σαν Σεμπαστιάν!

Το… ξεφούσκωμα της Ρεάλ Σοσιεδάδ συνεχίζεται και το 2021! Η ομάδα απ’ τη χώρα των Βάσκων που άρχισε εντυπωσιακά το Πρωτάθλημα, έκανε νέα γκέλα αυτή τη φορά για την 17η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Στο Σαν Σεμπαστιάν υποδέχτηκε την Οσασούνα. Ο Καγιέρι ήταν αυτός που έβαλε μπροστά στο σκορ το κλαμπ απ’ την Παμπλόνα, στο 20ο λεπτό.

Η Σοσιεδάδ κατόρθωσε να ισοφαρίσει με την έναρξη του δευτέρου μέρους. Όταν ο Μπαρενετσέα στο 46ο λεπτό έκανε το 1-1. Μέχρι το τέλος της αναμέτρησης δεν άλλαξε το σκορ, σε ένα αποτέλεσμα που σαφώς δεν άρεσε στους γηπεδούχους.

Οι Βάσκοι είναι 3οι στη βαθμολογία με 30 βαθμούς, απέχοντας πλέον 8 απ’ την κορυφή έχοντας και 3 ματς περισσότερα! Η Οσασούνα απ’ την άλλη με 14 βαθμούς είναι στην προτελευταία θέση της La Liga!

Στο Ιπουρούα, η Εϊμπάρ πήρε σημαντική νίκη κόντρα στη Γρανάδα που τον τελευταίο καιρό είχε επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα. Οι Βάσκοι επικράτησαν 2-0 με δύο τέρματα στο δεύτερο μέρος.

Ο Εσπόζιτο έχασε πέναλτι στο 55’, με τον Γκιλ να… παίρνει το ριμπάουντ και να ανοίγει το σκορ για την Εϊμπάρ. Ο ίδιος παίκτης στο 76’ έκανε το 2-0 για τους Βάσκους.

Με αυτό το αποτέλεσμα η Εϊμπάρ έφτασε τους 19 βαθμούς στην 11η θέση, ενώ η Γρανάδα βρίσκεται στην 7η με 24.

Μπαλτάκος: «Η νέα διοίκηση να είναι από τη Θεσσαλονίκη»
Αστέρας Τρίπολης: Επικό βίντεο για την Γιορτή της Μητέρας - «Ζακέτα να πάρεις» (video)
Αγωνία στον αέρα για Κολοβέτσιο και Καϊσέρισπορ - Κεραυνός χτύπησε το αεροπλάνο τους
Τζόκοβιτς: «Είμαι καλά, τα λέμε την Κυριακή»