Πεντάρα η Κράσνονταρ με «όργια» από Μπεργκ (video)

Ο Μάρκους Μπεργκ ήταν ασταμάτητος (έβαλε δυο γκολ και βγήκε mvp της αναμέτρησης) και η Κράσνονταρ επικράτησε 5-0 της Λοκομοτίβ Μόσχας

Ο Κλάεσον στο πέμπτο λεπτό της αναμέτρησης άνοιξε το σκορ για την Κράσνονταρ, με τον Καμπελά στο 11ο λεπτό να κάνει το 2-0 για την ομάδα του. Η Λοκομοτίβ Μόσχας θα μπορούσε να μπει ξανά στο ματς αλλά αρχικά στο 42ο λεπτό το VAR ακύρωσε γκολ του Ραμίρεζ ενώ ο Μίραντσουκ τρία λεπτά αργότερα αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

Ο Μπεργκ στο 75ο λεπτό έγραψε το 3-0, με τον Σουλεϊμάνοφ στο 80΄να κάνει το 4-0 και τον πρώην επιθετικό του Παναθηναϊκού να σκοράρει για το 5-0 που ήταν και το τελικό σκορ. Με αυτή τη νίκη η Κράσνονταρ μείωσε στον έναν βαθμό τη διαφορά της από την Λοκομοτίβ Μόσχας.

Νιγηρία: Νέος ομοσπονδιακός προπονητής ο Φίνιντι Τζορτζ
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Οι ξέφρενοι πανηγυρισμοί στην Τούμπα – «Το πρωτάθλημα έχει δρόμο» (videos)
Ιταλία: «Άγριο» ξύλο πριν το Τζένοα – Κάλιαρι στη Serie A | Δείτε video
Χάντμπολ: Εκτός έδρας ο πρώτος τελικός του Ολυμπιακού με Βαλούρ για το European Cup