Κύπρος: Παραπαίει η Ομόνοια! (Photos)

Κύπρος: Τέταρτο σερί ματς χωρίς νίκη για την Ομόνοια, που ηττήθηκε απ’ τη Νέα Σαλαμίνα (2-1)!

Σε κακή κατάσταση βρίσκεται η Ομόνοια. Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον όμιλο του Europa League, έχει ξεχάσει τι θα πει νίκη στο Κυπριακό Πρωτάθλημα. Η ομάδα της Λευκωσίας ηττήθηκε στην έδρα της Νέας Σαλαμίνας με σκορ 2-1, χάνοντας κι άλλο έδαφος και δείχνοντας πως διανύει τραγική αγωνιστική περίοδο!

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με τον Ντανίλο. Ακολούθως η Ομόνοια πήρε τα ηνία, πίεσε και κατάφερε να ισοφαρίσει με τέρμα του Παπουλή.

Στο δεύτερο μέρος το «τριφύλλι» της Λευκωσίας πίεσε, συνέχισε να επιτίθεται για να πάρει το προβάδισμα στο σκορ, όμως η Νέα Σαλαμίνα κρατούσε. Σα να μην έφτανε αυτό, οι γηπεδούχοι στο 80’ σημείωσαν το νικητήριο γκολ τους! Σε μια αντεπίθεση ο Βάγκνερ ήταν αυτός που βρήκε δίχτυα για το τελικό 2-1.

Έτσι μετά από 10 αγωνιστικές, η Ομόνοια έχει χάσει ήδη 14 βαθμούς στο Κυπριακό Πρωτάθλημα κι ο προβληματισμός είναι έντονος.

OΜΟΝΟΙΑ (Χ. Μπεργκ): Φαμπιάνο, Λέτσιακς, Σέχου, Λούφτνερ, Λανγκ, Γκόμεθ, Γκόμες (83΄Κούσουλος), Παπουλής (83’ Kακουλλής), Ασάντε (77’ Μποτεάκ), Τιάγκο (76’ Τζιωνής), Ντούρις.

Χάντμπολ: Εκτός έδρας ο πρώτος τελικός του Ολυμπιακού με Βαλούρ για το European Cup
Μαρία Σάκκαρη: Αποκλεισμός από το Madrid Open κι υποχώρηση δύο θέσεων
Euroleague: Παναθηναϊκός AKTOR κι Εργκίν Αταμάν τιμωρήθηκαν με «βαρύ» πρόστιμο λόγω Game 1
Παναθηναϊκός AKTOR: Προπονήθηκε στη Stark Arena