Γ’ Εθνική: Το αποτέλεσμα του αγώνα της Δευτέρας (19/10)

Με μια αναμέτρηση στον 9ο όμιλο ολοκληρώθηκε η αγωνιστική δράση στη Γ’ Εθνική.

Με πρωινό αγώνα στο γήπεδο Σχιστού ολοκληρώθηκε τη Δευτέρα η δράση της 2ης αγωνιστικής του 9ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Το Κερατσίνι, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, επικράτησε 3-1 του Πυθαγόρα.

Η ομάδα από τη Σάμο προηγήθηκε με τον Μπρέγκνα στο 38’, αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα. Στο 44’ ο Στρίγγας με σουτ ισοφάρισε σε 1-1 και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου, ο Λένγκα ολοκλήρωσε την ανατροπή για το Κερατσίνι, γράφοντας το 2-1.

Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 89’, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μιχαλά.

Τα αποτελέσματα των αγώνων της Γ' Εθνικής την Κυριακή.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα