Nations League: Από το ημίχρονο η Ισπανία, νέα γκέλα η Γερμανία (videos)

Η Ισπανία καθάρισε εύκολα την Ουκρανία, ενώ η Γερμανία έχασε κι άλλους βαθμούς.

Δε δυσκολεύτηκε η Ισπανία να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ουκρανίας την οποία και νίκησε με 4-0 έχοντας κλειδώσει το τρίποντο από το ημίχρονο. Αντίθετα, η Γερμανία έμεινε στο 1-1 με την Ελβετία και γκέλαρε για δεύτερη σερί αγωνιστική.

Με σκόρερ των Μπόχαρ στο 28ο λεπτό η Σλοβενία πήρε τη νίκη με 1-0 στη Λιουμπλιάνα απέναντι στη Μολδαβία για τον 3ο όμιλο (LEAGUE C, 2η αγωνιστική) του Nations League στον οποίο μετέχει και η εθνική Ελλάδας. Έτσι σε δύο αγώνες η Σλοβενία έφθασε τους 4 βαθμούς και ανέβηκε στην πρώτη θέση του ομίλου μαζί με την εθνική μας.

Η Ρωσία σημείωσε τη 2η νίκη της σε ισάριθμους αγώνες, αφού επικράτησε 3-2 στη Βουδαπέστη της Ουγγαρίας κι έμεινε μόνη πρώτη στον 4ο όμιλο της LEAGUE A. Οι Ρώσοι προηγήθηκαν 3-0 αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν και απείλησαν με ισοφάριση αλλά η ρωσική άμυνα άντεξε στην πίεση παιρνοντας τους τρεις βαθμούς της νίκης. Στον άλλο αγώνα ΄του ομίλοπυ που έγινε στο Βελιγράδι, Σερβία και Τουρκία έμειναν στη «λευκή» ισοπαλία. Στο 49 αποβλήθηκε ο Κολάροφ της Σερβίας η οποία συνέχισε τον αγώνα με 10 παίκτες.

Ο Νέκο Γουίλιαμς λύτρωσε στο 90ο λεπτό την εθνική ομάδα της Ουαλίας, χαρίζοντας την τη νίκη με 1-0 στο ματς επί της Βουλγαρίας στο Κάρντιφ. Με τη νίκη αυτή η Ουαλία ενίσχυσε τις ελπίδες της για την 1η θέση του 4ου ομίλου της League B. Πολύτιμη νίκη με 1-0 πήρε στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η Φινλανδία, η οποία κατάφερε να νικήσει με 1-0 εκτός έδρας την Ιρλανδία.

Στο μεταξύ, για τον 1ο όμιλο της League D, τα Φερόε νίκησαν μέσα στην Ανδόρα με 1-0, ενώ Μάλτα και Λετονία αναδείψθηκαν ισόπαλες 1-1.

Μάλτα 1

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός AKTOR και ΑΕΚ – Ολυμπιακός
«Ασπίδα» Μελισσανίδη σε Αλμέιδα, «καμικάζι» Κόντης: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four
NBA: Οι Πέισερς νίκησαν τους Νικς κι έστειλαν τη σειρά στο Game 7 – Δείτε τα highlights