UEFA Nations League: Μοιραίος ο Ίνγκασον, νίκη για την Αγγλία (videos)

Ο κεντρικός αμυντικός του ΠΑΟΚ ήταν μοιραίος και η Αγγλία επικράτησε 1-0 της Ισλανδίας για το UEFA Nations League

Η Ισλανδία αν και άντεξε για 90 λεπτά τελικά δεν κατάφερε να πάρει την ισοπαλία από την Αγγλία και γνώρισε την ήττα με 1-0 από τα «τρία λιοντάρια». Μοιραίος για τους Σκανδιναβούς ήταν ο Ίνγκασον, με τον αμυντικό του ΠΑΟΚ να κάνει πέναλτι στο 90ο λεπτό και να αποβάλλεται με τον Στέρλινγκ να γράφει το 1-0 που έμελλε να είναι το τελικό σκορ μιας και τρία λεπτά αργότερα τα πράγματα έγιναν χειρότερα για την Ισλανδία που θα μπορούσε να ισοφαρίσει αλλά ο Μπιάρνασον δεν κατάφερε να σκοράρει από την «άσπρη βούλα».

Με δέκα παίκτες τελείωσε το ματς και η Αγγλία, καθώς ο Γκάρι Σάουθγκεϊτ είδε τον Ουόκερ να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 71ο λεπτό. Παράλληλα, η Αγγλία θα μπορούσε να προηγηθεί νωρίτερα αλλά για λόγο που κανείς δεν κατάλαβε ακυρώθηκε γκολ του Χάρι Κέιν.

Από εκεί και πέρα, η Κύπρος ηττήθηκε με 2-0 εντός έδρας από το Μαυροβούνιο, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με ισάριθμα γκολ του Γιόβετιτς στο 60΄και στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης. Παράλληλα η Γεωργία επικράτησε 1-0 εκτός έδρας της Εσθονίας και το Λουξεμβούργο 2-1 του Αζερμπαϊτζάν.

Κύπρος: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για ΑΕΚ Λάρνακας
Βρούτσης: «Καμία ανοχή σε παραβατικές συμπεριφορές»
Χάντμπολ Γυναικών: Ισοφάρισε η Πυλαία τον ΠΑΟΚ
BCL: Το σήκωσε η Μάλαγα