Σήκωσε το πρωτάθλημα του Σάο Πάουλο η Παλμέιρας (video)

Η Παλμέιρας κατέκτησε το πρωτάθλημα του Σάο Πάουλο, καθώς στον δεύτερο τελικό (σ.σ. 0-0 το πρώτο ματς), επικράτησε της Κορίνθιανς με 4-3 στα πέναλτι, μετά το 1-1 της κανονικής διάρκειας.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 50ο λεπτό με τον Αντριάνο, αλλά στο 7ο (!) λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ζιό με πέναλτι, «έστειλε» το ματς στα πέναλτι, όπου οι παίκτες της Παλμέϊρας απεδείχθησαν πιό εύστοχοι.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι η Παλμέϊρας στέφθηκε πρωταθλήτρια υπό τις οδηγίες του Βαντερλέϊ Λουξεμπούργκο, για πρώτη φορά μετά το 2008.

PÊNALTI PATRICK DE PAULA | PALMEIRAS 1x1 CORINTHIANS | PALMEIRAS CAMPEÃO PAULISTA 2020

Κολύμβηση: Πανελλήνιο ρεκόρ η Βασιλάκη
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Στο πλευρό της ο κόσμος | Φίλοι της «Ένωσης» υποδέχθηκαν την ομάδα στο αεροδρόμιο
Στράτος Σεφτελής: Τη Μ. Τρίτη το «τελευταίο αντίο» στον δημοσιογράφο - Η παράκληση της οικογένειας
Παναθηναϊκός AKTOR: Στο Βελιγράδι η αποστολή