Championship: «Έκλεισε» θέση για Wembley η Μπρέντφορντ

Η Μπρέντφορντ έκανε την ανατροπή στον επαναληπτικό με τη Σουόνσι και προκρίθηκε στον τελικό των πλέι οφ ανόδου στην Premier League.

Στο τελευταίο παιχνίδι της στο «Griffin Park», το οποίο τη φιλοξένησε για 116 χρόνια, η ομάδα του Δυτικού Λονδίνου νίκησε 3-1 και ανέτρεψε την ήττα με 1-0 στην Ουαλία!

Οι γηπεδούχοι έκαναν ένα τρομερό ξεκίνημα και στο πρώτο τέταρτο ήταν ήδη μπροστά με 2-0, χάρη στα τέρματα των Ουότκινς (11') και Μαρκόντες (15'). Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου (βλ. 46') σημείωσαν και τρίτο γκολ με τον Εμπεούμο.

Η Σουόνσι προσπάθησε να αντιδράσει και μείωσε με τον Μπρούστερ στο 78ο λεπτό, αλλά δεν βρήκε ακόμα ένα γκολ και μοιραία είδε την Μπρέντφορντ να εξασφαλίζει μια θέση στον τελικό του Wembley, ο οποίος είναι προγραμματισμένος για τις 4 Αυγούστου.

Στο άλλο ζευγάρι των ημιτελικών, η Φούλαμ έχει νικήσει με 2-0 στην έδρα της Κάρντιφ κι ο επαναληπτικός της Πέμπτης (30/7) αναμένεται να είναι τυπική διαδικασία.

Παναθηναϊκός AKTOR: Στο Βελιγράδι η αποστολή
Super League: Καμία κλήση για Αλμέιδα και το επεισόδιο μετά το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Οριστικό! «Κλείδωσε» για 25 Μαΐου - Σύμφωνη η UEFA
Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ έδωσε τετραήμερο ρεπό στους παίκτες λίγες ώρες μετά την ήττα από τον Άρη