Λαμία – Πυργετός 1-1

Αφησε βαθμούς ο Πυργετός στη Λαμία όπου ήρθε ισόπαλος με την ομώνυμη ομάδα (1-1 ) και είδε τον Οικονόμο να ξεφεύγει στη βαθμολογία.

Ο Πυργετός δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα και κινδύνεψε ακόμα και με ήττα. Ο Πάνος άνοιξε το σκορ στο 41ο λεπτό για λογαριασμό της Λαμίας και ο Πυργετός πήρε την ισοπαλία δέκα λεπτά πριν τη λήξη (80’) χάρη στο γκολ του Γκουγκούδη.

ΛΑΜΙΑ: Λέντας, Πάνος (75΄ Ματζίκος), Παππάς, Μαδούρας, Κάππος, Ζιάκας Γ(85΄ Χριστόπουλος), Αναστασίου, Κουτρομάνος, Λαΐνας(89΄ Νάσιος), Παντελής, Τσούκαλος.

ΠΥΡΓΕΤΟΣ: Μπρέλλας, Γκουγκούδης, Παγκαρλιώτας, Στούμπος (65΄ Κρούτης), Πολύζος, Κουρδής, Τριτάρης, Στυλιανός, Στύλος, Παρμαξίδης(46΄ Κόκκινος), Τριχιάς(55΄ Ζαφειρίου).

ΑΕΚ-Ολυμπιακό 3-2: Οι στιγμές έντασης στο ντέρμπι (pics)