Οικονόμος Τσαρ. - Μουζάκι 4-1

Συνεχίζει την προέλασή του ο Οικονόμος που φιλοδώρησε με «τεσσάρα» το Μουζάκι.

Η ομάδα της Τσαριτσάνης οδηγεί την κούρσα του 4ου ομίλου μετά και την σημερινή του νίκη με 4-1, ενώ αντίθετα το Μουζάκι παρέμεινε στην επικίνδυνη ζώνη.  Για να φτάσει βέβαια σ’ αυτή την άνεση νίκη ο Οικονόμος, χρειάστηκε ο Αναστασίου να ισοφαρίσει στο 23ο λεπτό το γκολ που πέτυχε ο Διγκόζης για λογαριασμό των γηπεδούχων στο 13ο λεπτό. Η ισοφάριση αφύπνισε τον Οικονόμο που στη συνέχεια με τρία ακόμα γκολ έφτασε στην ευρεία νίκη. Το 2-1 έκανε στο 33΄ ο Μπούγαρης, στο 41΄ ο Διγκόζης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1 και στο 61΄ ο Ρόμπος με αυτογκόλ διαμόρφωσε το τελικό 4-1 εις βάρος της ομάδας του.

ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ:  Ξεσγύγγης, Κολλιός (76’ Ζαχαράκης), Οικονόμου (61’ Κουτρούλιας) Μαντζαφούλιας, Παλαμίδας (51’ Χατζηλιόντας),  Διγκόζης, Μενίκου, Φλίγκος, Μπούγαρης, Μπαλής, Λιούσκας.

ΜΟΥΖΑΚΙ:  Ζήσης, Ζαραμπούκας, Γεωργιάδης, Σίμος, Ρόμπος, Καραμήτσιος, Μπάλας (10’ Παπαευαγγέλου),  Κεχαγιάς, Γκανιούρας (25’ Κοτρώτσιος) (46’ Μαυρομάτης), Αναστασίου, Παπαστεριάδης.