Αστέρας Αμαλ.-Ζαβλάνι  1-2

Αστέρας Αμαλ.-Ζαβλάνι 1-2

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 1-2, απέναντι στον δεύτερο της κατηγορίας Αστέρα Αμαλιάδας, πέτυχε το Ζαβλάνι.

Πριν καν συμπλήρωθεί το 1ο λεπτό του αγώνα ο Φερεκίδης βγήκε τετ α τερ με τον Παπαδόπουλο και με αριστοτεχνικό πλασέ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Η απάντηση της ομάδας του Ζαβλάνι ήταν άμεση, καθώς στο 17ο λεπτό με ένα κεραυνό του Πρίφτη από τα 25 μέτρα ήρθε η ισοφάριση. Η μεγάλη νίκη του Ζαβλανίου, ήρθε από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βογιατζή.

Αστέρας Αμαλιάδας:  Τρυφωνόπουλος, Καμαρινός, Γκρίλας, Ρούνης, Γουβαλάρης, Δαβουρλής, Παρασκευόπουλος Γ., Παρασκευόπουλος Χ., Γκέρτσος, Φερεκίδης, Παπαθεοδώρου

Ζαβλάνι: Παπαδόπουλος, Τάκος, Κουρτέσης, Μερλής, Βογιατζής, Αμπατζής, Ντεμάι, Ράντος, Πρίφτης, Σπυρόπουλος, Τσιάτο

Σοκ: Νοκ-άουτ και ο Μολέδο στον Παναθηναϊκό!
Τραγικά πράγματα στα Χανιά, περίμενε ασθενοφόρο ο Μολέδο!
«Όργια» Νεϊμάρ στο 6-2 της Παρί! (video)
Νέα παραίτηση στον Ηρακλή
Βάσεις 2017: Η αγωνία στο «κόκκινο» - Αυτές είναι οι βάσεις στις δημοφιλείς σχολές
Τρομοκρατική επίθεση Βαρκελώνη: Αυτοί είναι οι τζιχαντιστές που έσπειραν το θάνατο στη Las Ramblas