Πρόκριση με Ινσίνιε για Νάπολι (video)

Η Νάπολι έγινε η πρώτη ομάδα που εξασφάλισε το «εισιτήριο» για τους ημιτελικούς του Coppa Italia.

Στον πρώτο χρονικά προημιτελικό της διοργάνωσης οι «παρτενοπέι» επικράτησαν με 1-0 της Λάτσιο στο «Σαν Πάολο» και συνεχίζουν στον θεσμό, σε αντίθεση με τους «λατσιάλι» που έμειναν εκτός. Το γκολ που έκρινε το ματς πέτυχε ο Ινσίνιε μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης, η οποία «σημαδεύτηκε» από τις αποβολές των Χισάι (19΄ με δεύτερη κίτρινη κάρτα) και Λούκας Νέιβα (25΄). Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να είχαν απαντήσει άμεσα στο γκολ των γηπεδούχων, αλλά στο 10ο λεπτό ο Ιμόμπιλε δεν κατάφεφε να σκοράρει με το πέναλτι που εκτέλεσε.

Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (28/04) - «Τίτλος για έναν» στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ
Έκτη στο Diamond League η Τζένγκο
Super League: Ντέρμπι ΠΑΟΚ - ΑΕΚ με φόντο τη στέψη ή την παράταση - Το πρόγραμμα και η βαθμολογία
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (28/04) - Πού θα δείτε το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ και τη Super League