Κύπελλο Ελλάδας: Στην παράταση ο Αστέρας Τρίπολης (videos+photos)

Ο Αστέρας Τρίπολης θα συνεχίσει την πορεία του στο Κύπελλο Ελλάδας μιας και επικράτησε 3-2 στην παράταση του Πλατανιά

Μπορεί να έφτασε μια ανάσα από το... κάζο όμως ο Αστέρας Τρίπολης, με πρωταγωνιστή τον Ινγκλέσιας που πέτυχε δύο γκολ στην παράταση, πήρε τη νίκη με 3-2 και πήρε τον πρόκριση κόντρα στον Πλατανιά στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Το πάλεψε η ομάδα του Γιάννη Τάτση που προηγήθηκε δύο φορές, αλλά πλήρωσε τα ατομικά λάθη. Από λάθος το τερματοφύλακα Μαντζάρη στο πρώτο λεπτό της παράτασης έφτασε στο 1-1 ο Αστέρας, με πέναλτι οι Αρκάδες έκαναν το 2-2 στην παράταση και ενώ είχε πάρει εκ νέου σκορ πρόκρισης με τον Μπιανκόνι ο Πλατανιάς.

Το ιστιοφόρο Pytheas, το οποίο συνοδεύει την ολυμπιακή φλόγα, έφτασε στην Κάτω Ιταλία
Λέστερ: Δεν σκέφτεται να σταματήσει ο Βάρντι
Παναθηναϊκός AKTOR: Ένσταση για τις φάσεις των Λεσόρ και Νίμπο
Παναθηναϊκός AKTOR: Το έχασε μέσα από τα... χέρια του Ναν