Ο ΠΑΟΚ… σκόρπισε 5-0 τον Άρη για την Α’ Εθνική γυναικών! (video+photos)

Το… αφεντικό του γυναικείου ποδοσφαίρου εξακολουθεί να είναι ο ΠΑΟΚ, αφού διέλυσε 5-0 τον Άρη στο ντέρμπι της αγωνιστικής.

Ο ΠΑΟΚ μετέτρεψε σε υγιεινό περίπατο το ντέρμπι με τον Άρη στη βροχερή Νέα Μεσημβρία, αφού επικράτησε άνετα 5-0 και συνέχισε να είναι στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο «δικέφαλος του Βορρά» έχει 15 βαθμούς καθώς έχει το απόλυτο στις πέντε πρώτες αγωνιστικές με τον Άρη να μην μπορεί να αντισταθεί και από τα πρώτα λεπτά να μένει πίσω στο σκορ στον αγώνα με τον συμπολίτη.

Μόλις στα πρώτα λεπτά του αγώνα η Πούλιου άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ ενώ στο 15’ η Μήτκου έκανε το 2-0 για τις γηπεδούχες. Η κορυφαία του ΠΑΟΚ, Μπετανκούρ, κέρδισε πέναλτι στο 30’ και η Βαρδαλή ευστόχησε για το 3-0 του πρώτου ημιχρόνου. Ο ΠΑΟΚ στο 65’ βρήκε και τέταρτο γκολ με τη Δημητρίου να βρίσκει δίχτυα, ενώ στο 89’ η Κακαμπούκη διαμόρφωσε το 5-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.