Ολλανδία: Το... παστέλωσε ο Χατζηδιάκος! (photos+video)

Ο Παντελής Χατζηδιάκος άνοιξε το δρόμο της νίκης για την Άλκμααρ απέναντι στην Τβέντε, με ένα εκπληκτικό σουτ!

Το πρώτο γκολ του Παντελή Χατζηδιάκου στην εφετινή περίοδο, ήταν το σημαντικότερο γεγονός ελληνικού ενδιαφέροντος στα γήπεδα της ποδοσφαιρικής Ευρώπης.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, στον εντός έδρας αγώνα με την Τβέντε, ο 22χρονος κεντρικός αμυντικός της Αλκμααρ, άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ, βάζοντας τις βάσεις για την άνετη (3-0) νίκη της ομάδας του.

Δείτε το τέρμα του Έλληνα στόπερ:

Highlights AZ - FC Twente | Eredivisie

Euroleague: Παναθηναϊκός AKTOR κι Εργκίν Αταμάν τιμωρήθηκαν με «βαρύ» πρόστιμο λόγω Game 1
Παναθηναϊκός AKTOR: Προπονήθηκε στη Stark Arena
Super League 2: Η Athens Kallithea είναι με το… ένα πόδι στη «μεγάλη» κατηγορία
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Επίσημο! Στις 25 Μαΐου στο Πανθεσσαλικό το Παναθηναϊκός – Άρης