Λίβερπουλ: Εύκολα με «δίδυμο» Σαλάχ-Μανέ (video)
Twitter/Liverpool

Με δυο γκολ του Μανέ και ένα του Σαλάχ η Λίβερπουλ επικράτησε 3-1 της Νιούκαστλ

Την πέμπτη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στο Πρωτάθλημα πήρε η Λίβερπουλ που επικράτησε 3-1 της Νιούκαστλ εντός έδρας. Ο Bίλεμς, έπειτα από πάσα του Άτσου σκόραρε στο 7ο λεπτό και σίγησε προς στιγμήν το Άνφιλντ.

Η ισοφάριση ήρθε τελικά το 28ο λεπτό με τον Σάντιο Μανέ με κόψιμο προς τα μέσα και ασταμάτητο σουτ προς την εστία του Ντουμπράφκα. Πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Μανέ διπλασίασε τα τέρματα του και έβαλε την Λίβερπουλ μπροστά στο σκορ.

Η Λίβερπουλ είχε και εκείνη τις στιγμές της και εν τέλει στο 72ο λεπτό «τελείωσε» το ματς. Σκόρερ του τρίτου γκολ ήταν ο Μο Σαλάχ με ασίστ του Φιρμίνο.

Ως πότε μπορούν να κάνουν διακοπές όσοι πήραν επιταγές κοινωνικού τουρισμού για το 2023
Premier League: Συνέχεια στο… μαρτύριο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Serie A: Βήμα Champions League η Αταλάντα
Ολυμπιακός: Πονοκέφαλος με Ορτέγκα ενόψει Άστον Βίλα