Ξαναχτύπησε ο Κουλούρης (video)

Με τον Ευθύμη Κουλούρη να «βρίσκει δίχτυα», η Τουλούζ συνέχισε με εντός έδρας νίκη τις υποχρεώσεις της στο γαλλικό πρωτάθλημα.

Η "TFC" επιβλήθηκε 2-0 της Αμιάν, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής, και με συγκομιδή 7 βαθμών βρίσκεται στο -2 από το... ρετιρέ. Η Τουλούζ άνοιξε το σκορ στο 50ό λεπτό με τον Μακενγκό, ενώ ο Κουλούρης «κλείδωσε» τη νίκη των γηπεδούχων με το γκολ που πέτυχε στο 59΄. Ο διεθνής επιθετικός αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά της αναμέτρησης.

Στο μεταξύ, χωρίς νικητή έληξε το πρώτο σημερινό παιχνίδι για την 4η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος, καθώς Λιόν και Μπορντό αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Οι «λιονέ» προηγήθηκαν στο 32΄ με τον Μέμφις Ντεπάι, ωστόσο στο 62΄ έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Τιάγκο Μέντες με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Η Μπορντό εκμεταλλεύθηκε το αριθμητικό πλεονέκτημά της και ισοφάρισε με τον Τζίμι Μπριάν στο 67΄, με αποτέλεσμα να μην «επιτρέψει» στη Λιόν να πετύχει το «3 στα 3» στο πρωτάθλημα.

Παναθηναϊκός AKTOR: Μέρος της προπόνησης ο Χουάντσο, αμφίβολος για την Τρίτη
Ολλανδία: Το σήκωσε η PSV Αϊντχόφεν
Premier League: Τεσσάρα της Λίβερπουλ στην Τότεναμ
Παναθηναϊκός: Έτοιμος να φορέσει "πράσινα" ο Μπάλντοκ!