Εθνική Παίδων: «Ζωντανή» στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων! (photos)

Η Εθνική Παίδων κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία 1-1 από την Ιρλανδία στο εναρκτήριο ματς της τελικής φάσης του Euro 2019!

Δύσκολο έργο είχε στην πρεμιέρα της στο Euro 2019 που διεξάγεται στην Ιρλανδία η Εθνική Παίδων, αφού αντιμετώπισε τους διοργανωτές του τουρνουά! Η «γαλανόλευκη» βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 58’ από το γκολ του Έβεριτ, δεν παράτησε όμως το ματς και κατάφερε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων να σκοράρει με τον Αρσενίδη και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας με το τελικό 1-1.

Αξίζει να σημειωθεί πως η ισοπαλία μόνο… αρνητική δεν ήταν για την Ελλάδα, αφού και το άλλο παιχνίδι του ομίλου, Τσεχία – Βέλγιο, ολοκληρώθηκε κι αυτό 1-1 με αποτέλεσμα όλες οι ομάδες να έχουν από έναν βαθμό και ίδιο goal average…

ΕΪΡΕ: Μπαζουνού, Μακ Εβόι, Φέρλονγκ, Σομπογουέιλ (66’ Μακ Νούτλι), Μομομπαμίντελ, Χοτζ, Έβεριτ (90’ Κένεντι), Καφ, Κάρτι, Μακ Καν (80’ Μακ Κίνλεϊ), Έμποσελ.

Ελλάδα: Τζολάκης, Τσάβος, Παναγιώτου (84’ Ασλανίδης), Σιατούνης (66’ Λιάτσος), Καραμπέρης, Τζόλης, Σουρλής (85’ Μπελεβώνης), Καράκουτης (73’ Κοτόπουλος), Αβεντισιάν, Παυλίδης, Γρόσδης (84’ Αρσενίδης).

Κολύμβηση: Πανελλήνιο ρεκόρ η Βασιλάκη
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Στο πλευρό της ο κόσμος | Φίλοι της «Ένωσης» υποδέχθηκαν την ομάδα στο αεροδρόμιο
Στράτος Σεφτελής: Τη Μ. Τρίτη το «τελευταίο αντίο» στον δημοσιογράφο - Η παράκληση της οικογένειας
Παναθηναϊκός AKTOR: Στο Βελιγράδι η αποστολή