Πρωταθλητής Κ17 ο Ολυμπιακός! (photos)

Στα «ερυθρόλευκα» βάφτηκε το φετινό πρωτάθλημα.

Ο μεγάλος τελικός του πρωταθλήματος εφήβων βρήκε νικητή τον Ολυμπιακό ο οποίος επικράτησε με 1-0 χάρη στο γκολ του Ντότη.

Οι «ερυθρόλευκοι» έσπασαν με αυτόν τον τρόπο το σερί του ΠΑΟΚ, ο οποίος ήταν κυρίαρχος φέτος σε όλα τα ποδοσφαιρικά πρωταθλήματα (U15, U19 και Superleague).

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στα πρώτα λεπτά του, ωστόσο μετά το 20λεπτο ο Ολυμπιακός κυριάρχησε και το 1-0 στο 49’ ήταν φυσικό επακόλουθο με βάση την εικόνα του αγώνα.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» απάντησε με δύο δικές του καλές στιγμές, με το τελευταίο δεκάλεπτο να ανήκει ξανά στον Ολυμπιακό, ο οποίος είχε απώλεσε σημαντικές ευκαιρίες για να «κλειδώσει» τη νίκη, με το 1-0 να μένει μέχρι τη λήξη, με τους Πειραιώτες να μένουν και με παίκτη λιγότερο στα τελευταία λεπτά λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Τσαβού.

ΠΑΟΚ (Αλεξιάδης): Μπαλωμένος, Κιτσάκης (52? Πιπιλιάρης), Παναγιώτου, Κουλιεράκης, Αβεντισιάν, Γρόσδης, Καραμπέρης (66? Κωνσταντέλιας), Τσοπούρογλου, Γκορτεζιάνι, Καράκουτης (66? Ντάικο), Τζόλης.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Τζολάκης, Τσαβός, Κατσογιάννης, Ασλανίδης, Κεραμίδας, Σαπουντζής (81? Μούκα), Γούλας, Λιάτσος (58? Αρσενίδης), Ντότης, Κατσαβάκης, Σουρλής.

Κέρασε μπύρα τους φιλάθλους για το αντίο του ο Μάρκο Ρόις!
Επεισόδια στα Άνω Λιόσια - Ήρθαν στα χέρια οπαδοί του Ηρακλή και του Πανιωνίου (vid)
Πόλο: Εύκολα στον τελικό ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Τίτλος αφιερωμένος στον Ιβάν Σαββίδη