Το... χιόνι αποσόβησε σίγουρο γκολ στη Γερμανία (video)

Απίστευτη χαμένη ευκαιρία, με το γκολ να… γράφεται στο χιόνι.

Υπό τρομερή χιονόπτωση διεξήχθη την Κυραική η αναμέτρηση του Ανόβερου με τη Μπάγερ Λεβερκούζεν, στην οποία σημειώθηκε μια μοναδική φάση. Οι «ασπιρίνες» επικράτησαν 3-2, αλλά η στιγμή που θα θυμούνται όλοι είναι η χαμένη ευκαιρία του Χαραγκούτσι των γηπεδούχων.

Ο άσος του Ανόβερου βρέθηκε σε θέση να σκοράρει από το βολέ του τερματοφύλακα, πέρασε και τον αντίπαλο γκολκίπερ κάνοντας το σουτ στο κενό τέρμα. Όμως η μπάλα δεν κατέληξε ποτέ στα δίχτυα, γιατί κόλλησε στο χιόνι πριν περάσει τη γραμμή! Στη συνέχεια οι αμυντικοί της Λεβερκούζεν απομάκρυναν και ο Χαραγκούτσι τα έβαλε με την τύχη του.

Δείτε την απίστευτη φάση…

Super League: Ντέρμπι ΠΑΟΚ - ΑΕΚ με φόντο τη στέψη ή την παράταση - Το πρόγραμμα και η βαθμολογία
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (28/04) - Πού θα δείτε το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ και τη Super League