Περιμένοντας το ασθενοφόρο σε παιχνίδι Γ’ Εθνικής

Παίκτης του Διαγόρα Βραχνέικων τραυματίστηκε και περίμενε 25 λεπτά το ασθενοφόρο.

Η παρουσία ασθενοφόρου δεν είναι υποχρεωτική στα γήπεδα που διεξάγονται στη Γ’ Εθνική και η αναμονή από τη στιγμή που θα κληθεί, είναι μεγάλη. Αυτό συνέβη το μεσημέρι της Κυριακής στο παιχνίδι του Διαγόρα Βραχνέικων με τον Αχαρναϊκό. Στο 20’ ο Κώστας Κωνσταντινίδης συγκρούστηκε στον αέρα με τον αντίπαλο τερματοφύλακα Κουμή.

Ο έμπειρος άσος έμεινε στο έδαφος, καθώς δεν μπορούσε να κουνηθεί. Ο γιατρός του αγώνα του έδωσε τις πρώτες βοήθειες και αμέσως κλήθηκε ασθενοφόρο. Η αναμονή για το ασθενοφόρο ξεπέρασε τα 25 λεπτά, με τον παίκτη να πονά πολύ από το χτύπημα που δέχτηκε στα πλευρά.

Τελικά, ο Κωνσταντινίδης μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο και υποβλήθηκε σε εξετάσεις και οι πρώτες ιατρικές εκτιμήσεις αναφέρουν πως υπέστη κάταγμα στα πλευρά. Αυτό σημαίνει πως θα μείνει εκτός αγωνιστικής δράσης για έναν μήνα.

NBA: Πιο σκληροί οι Μάβερικς σε επεισοδιακό ματς, θυρίαρχοι Τίμπεργουλφς – Δείτε τα highlights
NBA: Ήττα των Μπακς σε τρομερό ματς, 2-1 οι Πέισερς! – Ξανά εκτός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο
Λιγότερους διεθνείς αγώνες θέλει η Premier League
Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη